Mia Poncetto, Soho Oteli’nde siyahi bir dekanla ilişki kurmaktan suçlu bulundu.

Kaliforniyalı bir kadın Soho Oteli’ndeki siyahi bir genç, cep telefonunu çaldığına dair yanlış bir suçlamada bulunmayı başardı. Pazartesi günü, anlaşmazlıktan kaynaklanan ağır bir suçlamayı kabul etti. Bunun bir kısmı videoda yaygın olarak rapor edilmiştir.

Dilekçesinin şartlarına göre, 23 yaşındaki Mia Poncetto, Kaliforniya’da sarhoş bir araba kullanma davasında şartlı tahliyesini tamamlayarak hapis cezasından kurtulmuş olsaydı, daha az, yanlış bir suçlama için yeni bir dilekçe verebilirdi. Yetkililer, önümüzdeki iki yıl boyunca ceza adalet sistemiyle istişare etmeye devam etmesi ve herhangi bir görüşme yapmaması gerektiğini söyledi.

Otel bölümü, siyahların genellikle New York’ta ve başka yerlerde karşılaştığı yanlış suçlamaların en iyi örneğidir. 911 adlı beyaz bir kadının ve Central Park’taki bir kara kuş gözlemcisinin hayatının tehlikede olduğunu iddia etmesinden aylar sonra geldi. (Geçen yıl, Bayan Poncetto’nun avukatı, onun Porto Rikolu ve Vietnamlı olduğunu söyledi.)

Bayan. Fonseca’nın temyiz başvurusunu açıklayan bir açıklamada, Manhattan Bölge Savcısı Alvin Brock onun “kaba davranışını” yineledi. Keon Harold Jr.’ı yenerken..Ünlü bir caz müzisyeninin 14 yaşındaki oğlu, Aralık 2020’de Arlo Hotel’in lobisinde.

“Siyah bir adam olarak hayatımda sayısız kez ırkçılığı bizzat yaşadım ve bu olayda acı çeken genç adama sempati duyuyorum” dedi. Brock yaptığı açıklamada. “Bu istek, Bayan Bonzetto’nun davranışının temel nedenlerini belirleyerek ve bu davranışın tekrarlanmamasını sağlayarak uygun yükümlülüğünü teyit eder.”

Bayan. Fonseca’nın avukatı Paul de Emilia yaptığı açıklamada, kendisinin ve müvekkilinin “bugünkü hareketin bu talihsiz yanlış anlaşılmayı nihai çözüme yaklaştırmasından memnun olduklarını” söyledi.

Bölge Savcısının kabul edilebilir bir karar bulma konusundaki düşünceli ve anlayışlı yaklaşımını takdir ediyoruz” dedi. D’Emilia açıklamada ekledi. O akşam ne oldu?”

26 Aralık 2020’deki tartışmadan kısa bir süre sonra, sosyal medyada, açıkça “birçok ses” öfkeli halkın çığlığına atıfta bulunan, bazı kısımlarını yakalayan bir video dolaşmaya başladı.

READ  Dizi

Video, Jazz Trompetçi tarafından çekildi. keon harold, Oğluyla birlikte Arlow’da kaldı. İkisi, Brunch için otel lobisine vardıklarında, tanınmayan bir Bayan Poncetto onlara yaklaştı.

Video, Bayan Ponzetto’nun gencin bir telefon görüşmesi yapması konusunda ısrar etmesi ve Bay Ponzetto’nun, gerilimin hızla tırmandığını gösteriyor. Harold, yanlış bir şey yaptığında ısrar ediyormuş gibi baba ve oğula bağırır.

“Hayır,” diye bağırdığı duyulabiliyordu. “Telefonumla yürümesine izin vermeyeceğim!”

Videoda ayrıca, genç adam telefonla yüz yüze geldiği anlaşıldığında, kendisini otel müdürü olarak tanıtan bir adamın “Yardım etmeye çalışıyorum” dediği görülüyor.

Otelin güvenlik kamerasına kaydedilen ayrı bir görüntü, Bayan Poncetto’nun genç adamla uğraştığını gösteriyor. Telefon daha sonra Uber sürücüsü tarafından bulundu ve geri döndü.

Otelden kaçan Bayan Poncetto, yaklaşık 10 gün sonra, ancak katılmadan önce değil, Kaliforniya’da tutuklandı. Ulusal bir televizyon röportajında, özür dilemek hızla bahane üretme alıştırmasına dönüştü..

İçinde Otel bölümünden sonra The New York Times ile röportajBay. Harold, bu olayların kendisini bir “kabuk şoku” haline getirdiğini söyledi.

Röportajda, “Farklı olursa, siyah bir kadınsa, 14 yaşında beyaz bir kadınsa ne olacağını merak ediyorum” diye ekledi. Ayrıca otel müdürünün oğluna davranış biçimini de kınadı: “Suçlu olduğunu düşündüler.”

Otel daha sonra bir bildiri yayınladı. Harold ve oğlu, “masum bir konuğa karşı son zamanlarda meydana gelen asılsız suçlama, önyargı ve saldırı olayı nedeniyle derinden üzüldüklerini” söyleyerek özür dilediler.

Nefret suçları davanın asıl suçlamalarına dahil edilmedi Bölge savcılığı geçen yıl ikinci bir suç olarak iki adet yasadışı hapis cezası ekledi.. O sırada, Bayan Ponzetto suçsuz olduğunu iddia etti.

Pazartesi günü, İkinci Değişiklik uyarınca hapisle cezalandırılabilecek bir ağır suçtan suçlu olduğunu kabul etti. Dilekçenin şartlarına uyarsa, iki yıl içinde ikincil ağırlaştırılmış saldırı suçunu kabul etmesine izin verilecek.

READ  Dizi

Yaptığı açıklamada Sn. D’Emilia, “Bayan Bonsetto’nun dileği, Keon Harold gecesindeki davranışından dolayı özür dilemek ve özür dilemek ve ilgili herkes ekstra zeka ve şefkatle ilerleyebilir.

Pazartesi günü gelen Bay. Harold, oğlunun Arlo Hotel’in lobisinde “provokatif olmayan bir saldırı” ile yanlışlıkla ve agresif bir şekilde saldırıya uğraması için böyle bir özrün yeterli olmadığını ve bunun “Keon, Jr’ın şokunu azaltacağını” söyledi. . Böyle hissetmeye devam ediyorum.”

“Ancak,” diye ekledi, “bu saldırı için sadece Bayan Poncetto’yu suçlamıyoruz, aynı zamanda Arlo Oteli, saldırının tırmanmasına ve engellenmeden hareket etmesine izin verdi.”

Bay. Harold, Bayan Poncetto’ya dava açtı; Otel; Sahibi olan şirket, Quadrum Global; Ve bölümün yöneticisi Sn. Harold, mahkeme belgelerinde, “Afrikalı Amerikalıların günlük yaşamlarını sürdürürken asılsız iddiaların kurbanı oldukları bir başka fenomen” diyor.

Quadramin’in medya departmanı, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Jonah E. Bromwich raporlamaya katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.