Milyarderler üzerindeki asgari vergi bütçe planına dahil edilmelidir

WASHINGTON – Beyaz Saray Pazartesi günü Kongre’den Başkan Biden’ın iç gündemini canlandırmayı ve açıkları azaltmayı amaçlayan bir bütçe planının parçası olarak milyarderler için yeni bir asgari vergiyi geçirmesini isteyecek.

100 milyon doları aşan ABD haneleri, gelirlerinin en az yüzde 20’sinin yanı sıra, yıllar içinde değer kazanmış hisse senetleri ve tahviller gibi likit varlıklarının değerinde gerçekleşmemiş kazançları ödemelidir. Vergi sadece satıldığında alınır.

Milyonerlerden vergi alan Bay. Biden’ın teklifi, ilk kez açıkça emlak vergisi çağrısında bulunuyor. Partisindeki birçok kişi, yalnızca geliri değil, bireyin servetini hedef alan vergilerin alınması gerektiğini savundu. Biden, üst marj gelir vergisi oranını yükseltmek, sermaye kazançları ve mülklere daha yüksek vergiler koymak ve şirketler üzerindeki vergileri yükseltmek lehine bu tür planlardan sık sık kaçındı.

“Milyarder asgari gelir vergisi”, Amerikan hanelerinin yüzde 1’inin yalnızca yüzde biri için geçerlidir ve gelirin yarısından fazlası 1 milyar dolardan fazla olanlardan gelir. Halihazırda yüzde 20’den fazla ödeyenler ekstra vergi ödemek zorunda değiller, ancak bu seviyenin altında ödeyenler mevcut vergi oranı ile yeni yüzde 20 arasındaki farkı ödemek zorundalar.

Bay. Pitton’un asgari vergi ödemeleri, milyarderler tarafından vergiye tabi olmayan varlıklar için yalnızca sonunda kâr için satıldıklarında ödenecek vergi üzerinden hesaplanır.

Vergi teklifi, Biden yönetiminin Beyaz Saray’ın Pazartesi günü yayınlamayı planladığı gelecek mali yıl için bütçe talebinin bir parçası olacak. Asgari vergiyi ana hatlarıyla belirten bir belgede Beyaz Saray, bunu “faydalarını fark ettiklerinde bu ailelerin vergi yükümlülüklerinin avans ödemesi” olarak nitelendirdi.

Belgede, “Bu tutum, çok zengin Amerikalıların, tıpkı herkes gibi, gittiklerinde vergi ödedikleri anlamına geliyor” dedi.

Beyaz Saray da artan enflasyona ilişkin endişeler arasında Cumartesi günü ayrı bir belge yayınladı. Bay. Fiden, bütçe planının federal açığı önümüzdeki on yılda toplamda 1 trilyon dolardan fazla azaltacağını söyledi.

READ  Dizi

Bay. Biden’ın Demokratlar olarak seçilmesinden bu yana, daha geniş iklim ve sosyal politika gündemlerini finanse etmenin ve zengin Amerikalıların adil paylarını oynamasını sağlamanın yollarını arayarak serveti vergilendirme fikri yoğunlaştı.

Senatör Elizabeth Warren, Massachusetts Demokratları ve Senatör Ron Wheaton, Oregon Demokratları ve Finans Komitesi başkanı, geçen yıl zenginleri farklı şekillerde vergilendirmek için ayrı planlar açıkladılar. Bayan Warren, başarısız başkanlık kampanyasında servet vergisi fikrini kazandı.

Aynı zamanda yönetimin servet vergisi talep etme kararını da yansıtır. siyasi gerçekler Bay. Pyton’ın ekonomik gündeminin nasıl finanse edileceği hakkında.

Arizona Senatörü Kirsten Cinema da dahil olmak üzere Ilımlı Demokratlar, kurumlar vergisi oranını yükseltmeyi veya en yüksek marj gelir vergisi oranını yüzde 37’den yüzde 39.6’ya yükseltmeyi reddetti.

Yine de, Batı Virginia Demokrat Senatör Joe Manzin III, fikri tokatladı Milyonerlerin vergilendirilmesi konusunda Mr. Whiten’ın önerisinin yayınlanmasının ardından, Mr. Mancin, bir tür milyarderin vergiyi destekleyebileceğini öne sürdü.

Biden yönetiminin üst düzey yöneticileri geçmişte servet vergileri konusunda şüphelerini dile getirdiler.

Geçen yılki servet vergisi Hazine Bakanı Janet L. dedi Yellen “En zor uygulama sorunları olan biri.” Hazine Vergi Politikası ve Uygulama Departmanı danışmanı Natasha Sarin, 2019’da Washington Post’ta yayınlanan ve emlak vergilerinin ödenmesi gerektiğini savunan bir yorumun ortak yazarıydı. “Gelir Tahmini Bulmacası.”

Hukuki sorular Bu tür vergiler de bol miktarda bulunur, özellikle de gelirden ziyade servet vergisi anayasal ise. Kongre bir servet vergisini onaylarsa, zengin Amerikalıların çabalarına meşru bir meydan okuma olabileceğine dair spekülasyonlar var.

Vergi Politikası Merkezi’nin kıdemli bir üyesi olan Steven M. Rosenthal, Beyaz Saray önerisinin vergi mükelleflerinin ve Yurtiçi Gelir Servisi’nin genellikle ticarete konu olmayan mülklerin değerini nasıl değerlendireceği ve para kaybettiren yatırımlarla nasıl başa çıkacağı konusunda karmaşık sorular ortaya çıkardığını söyledi. .

READ  Pakistan Başbakanı Imran Khan, Pakistan parlamentosunun kendisine karşı yapılan güven oylamasını reddetmesinin ardından erken seçim çağrısında bulundu.

Önerilen verginin anayasal olarak “şüpheli” olacağını söyledi.

“Hiç yüz milyarlarca gelir elde etmediysek, buna değer mi?” Bay. Rosenthal’a sordu.

Alan Rapportu Katkıda bulunan rapor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.