NCAA Şampiyonası Canlı: UNC Skor vs. Kansas, Analiz ve Güncellemeler

borç…David J. Philip / Associated Press

Kuzey Carolina’dan Hubert Davis, koç olarak ilk tam sezonunda Division I Erkekler Basketbol Şampiyonasını kazanan ilk kişi olmaya bir zafer uzakta.

1989’da, Steve Fisher, NCAA Turnuvası öncesinde Michigan’da geçici baş antrenör olarak atandı ve şampiyonluğu kazanma yolunda 6-0 gitti. Jim Calhoun, 27. sezonunda baş antrenörken kazandı İlk unvanı, Bu Syracuse’daki Jim Boheim için. Roy Williams, 17. sezonunda baş antrenördü. İlk şampiyonluğunu 2005 yılında Kuzey Carolina ile kazandı. Mike Kruşçevski, Duke ve 16. baş antrenör olarak 11. sezonunda beş şampiyonluktan ilkini kazandı.

51 yaşındaki Davis, NBA’de 12 yıl oynadı ve geçen Nisan ayında Williams’ın asistanı olarak dokuz yıl oynadı. Thar Heels’ı ulusal şampiyon Baylor’a karşı zafere taşıdı; Yarışma sevgilim, St. Peters; Ve en nefret ettikleri rakibi Duke, Kryzhevsky’nin son maçında.

Diğer dokuz birinci sınıf koç, bir takımı son dörde, en son 1998’de Kuzey Carolina ile Phil Guthridge’e götürdü. Davis SAltıncı Tar Heels koçu son dörde ulaştı.

Ulusal yarı finallerden sonra Davis, “Minnettarlıktan bunaldım” dedi. Hep projenin bir parçası olmayı hayal ettim. Sanırım onlar için oynamalıyım, sanırım geri dönmeli ve yardımcı antrenör olmalıyım, şimdi Kuzey Carolina’nın baş antrenörü olduğum için ulusal şampiyonluk maçındayız.

“Geriye dönüp baktığında, bana bu fırsatı ve bu projenin bir parçası olma fırsatını verdikleri için hayatımda önemli olan her şey oldu. Eşimle orada aşık olduk. Orada evlendik. Orada oynadıktan sonra. NBA’e geri döndük ve orada üç çocuğumuzu büyüttük ve şimdi orada baş antrenörüm. Bu oldukça iyi bir anlaşma.

READ  Dizi

Davis’e 1980’lerde Kuzey Carolina’da oynayan Michael Jordan’ın Pazartesi günü New Orleans’ta olup olmayacağı soruldu. Jordan 2017 Final Four, Glendale, Arise, Dar Heels’i kazandığında katıldı.

“Bu harika olur,” dedi. “Görünmesini istemiyorum. Oynamasını istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.