Obama bir sağlık olayı için Biden ile Beyaz Saray’a döndü

Washington – Eski Başkan Barack Obama, 12. yıldönümü münasebetiyle görevden ayrılmasından bu yana ilk kez Salı günü Beyaz Saray’a döndü. İmza Sağlık Bakım Yasası Biden Yönetimi, kapsama ihtiyacı olan ailelerin maliyetlerini azaltmak için adımlar atıyor.

Obama sözlerine şaka yollu şu anki başkandan “Başkan Yardımcısı Joe Biden” olarak bahsederek başladı. Bay. Biden, eski patronunu memnuniyetle karşıladı ve “Eski güzel günler gibi hissediyorum” dedi.

Obama, “Beyaz Saray’a geri dönmek güzel” dedi. “Uzun zaman oldu. Katılıyorum, geçen yıldan bu yana mevcut cumhurbaşkanı tarafından bazı değişiklikler yapıldığını duydum. Görünüşe göre, gizli servis ajanları artık pilot giymek zorunda. Orada bir kedi var Etrafta dolaşmak, seni temin ederim Pew, eğlenceli ve çok mutsuz olurdu. Ama kravat takmak zorunda olsam da, bu günlerde nadiren yapıyorum ve bu bana Beyaz Saray’a hizmet eden ve bu ülkeye her gün hizmet eden inanılmaz insanlarla tanışma fırsatı veriyor.”

Eski başkan, Uygun Bakım Yasası’nın (ACA), kamu görevlilerinin neden sıradan Amerikalıların yaşamlarında bir fark yaratmak için göreve geldiklerini gösterdiğini söyledi. Obamacare olarak da bilinen yasa, milyonlarca Amerikalı için sağlık sigortasına erişimi genişletti.

ABD Başkanı Joe Biden, Washington'daki Beyaz Saray'da uygun fiyatlı bakım yasası ve tıbbi yardım hakkında konuşuyor
5 Nisan 2022’de Washington DC’deki Beyaz Saray’ın Doğu Odası, uygun fiyatlı bakım yasası ve tıbbi yardım hakkında geri bildirim sağlamak üzere ABD Başkanı Joe Biden, Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve eski Başkan Barack Obama tarafından kuşatıldı.

Leah Millis / Reuters


Obama, “Yeniden seçim bana pahalıya mal olsa da, sağlık hizmetlerinin geçilmesi gerektiğini düşündüm – bir süre böyleydi” dedi.

Eski cumhurbaşkanıyla ilgili olay, Biden yönetiminin ACA’da “aile kusuru” olarak bilinen şeyi düzeltmek için Salı günü açıkladığı yeni önlemlerle aynı zamana denk geldi. Mevcut yasaya göre, aileler ancak gelirlerinin %10’undan fazlasını işverenleri veya diğer planlar aracılığıyla karşılamaya zorlanırlarsa ACA pazarı aracılığıyla sağlık sigortasına hak kazanırlar. Ancak, aile üyeleri sigorta planına dahil edildiğinde bir çalışanın maliyeti %10’u aşarsa, ailenin hala karşılanabilir kapsamı olduğu kabul edilir ve ACA kapsamında sübvansiyonlu sigorta için uygun değildir.

Obama Salı günü yaptığı açıklamada, “Bugün burada olmamızın nedeni, Başkan Biden, Başkan Yardımcısı Harris ve bu konu üzerinde çalışan herkesin başından beri ACA’nın doğru olmadığını anlamasıdır” dedi. “Tasarıyı geçirmek için uzlaşmak zorunda kaldık. İstediğimiz her şeyi alamadık. Bu, yapmamak için bir sebep değil.”

Hazine Bakanlığı tarafından önerilen yeni bir kural, aile üyelerinin sağlık hizmetleri için gelirlerinin %10’undan fazlasını ödeyerek mali yardım almalarına izin veriyor.

Üst düzey bir yönetici gazetecilere arka planda yaptığı bir telefon görüşmesinde, “Sonuç olarak, 200.000 sigortasız kişinin sigorta alması bekleniyor ve yaklaşık bir milyon kişinin her gün daha düşük primler görmesi bekleniyor” dedi.

Bu kural Ocak 2023’e kadar yürürlüğe girmeyecek ve yetkili, sözde “aile bozukluğunu” düzeltmenin hükümete ne kadara mal olacağını veya hükümetin bunun için nasıl ödeme yapacağını söyleyemedi. Memura göre, Mr. Biden, kurumların sağlık hizmetlerini daha erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirmek için ellerinden gelen her şeyi yapmalarına izin verecek bir yürütme emri imzalayacak.

ACA hibe programlarına kayıt sivri uçlar Ne zaman Covit-19 Uluslararası Dağıtım2021 yılına kadar 14,5 milyon Amerikalı kapsama için kayıt yaptırmış olacak. Ancak, Covit-19 yardım faturalarında yer alan cömert mali yardımın süresi bu yılın sonunda doluyor ve Mr. Biden’ın çabaları, sosyal harcama yasasını Kongre’de durma noktasına getirdi.

“Bu kilit nokta – Uygun Bakım Yasası şimdi her zamankinden daha güçlü” dedi. Biden Salı dedi.

READ  Sıralamak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.