Samsung S22 Ultra: İpuçları ve Püf Noktaları

Son bir aydır Samsung Galaxy S22 Ultra kullanıyoruz ve telefonun performansı karşısında şok olduk. Her şey bizim arayışımızla başladı – entegre S-Pen ve ince kamera ünitelerine sahip şık yeni tasarım – ancak pil ömrünü gün boyunca ve yeni nesil yonga setinin ötesine uzatarak.

Telefonu ne kadar çok kullanırsak, kullanıcı deneyimini bir sonraki düzeye taşıyan basit araçlar için o kadar çok övgü alırız. Her akıllı telefonda sevdiğimiz şeyler! Aşağıda, S-Pen’i uzaktan kamera deklanşör düğmesi olarak kullanmanın veya ikinci üründe RAW görüntüleri düzenlemenin ne anlama geldiğine dair favori Samsung Galaxy S22 Ultra ipuçlarımızı ve püf noktalarımızı özetliyoruz. Onları kontrol edelim!

İlişkili: S22 Ultra’nın performansı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Spesifikasyonları buradan kontrol edin.

S-Kalem

Metni imzala

Bu gerçekten söylenemez, ancak S-Pen, bu yıl Samsung Galaxy S22 Ultra’da bulunan en iyi araçtır. Bu, sevgili notumuzun (en azından bildiğimiz kadarıyla) sonu anlamına gelse de, Galaxy S22 Ultra’da bu kadar düzgün bir şekilde uygulanması gerçeği, kalemi her seferinde çıkarıp kullanmak için bize daha fazla neden veriyor. anla. .

Dijital belgelerin imzalanması gibi bariz faydalı olayların dışında, S-Pen el yazısı-metin parlıyor. S-Pen ayarlarında, hiçbir şey yazmanıza gerek kalmadan doğrudan Chrome gibi tarayıcılara yazmanıza izin veren ‘S-Pen-to-metne’yi değiştirebilirsiniz. Bunun da ötesinde, arama çubuğundaki alan çok darsa, seyahat ederken bir şeyler belirtmek için benzersiz bir el yazısı işlevi eklemek için kenar çubuğu menüsünü genişletebilirsiniz.

S-Pen ile şekiller çiziyor ancak doğru şekli alamıyorsanız, işiniz bittiğinde kalemi basılı tutmanız yeterlidir; telefon otomatik olarak doğru şekli çizecektir. S-Pen ile el yazısı deneyimi kolay olmayabilir, ancak özellikler el yazısı ve not yazmanın ötesindedir. Henüz jestlerden bahsetmedik!

Hareket kontrolü

Hareket kontrolleri, S-Pen’deki en sevdiğimiz özelliktir. Kalemi Samsung cihazına entegre ettikten sonra, yetenekleri genişleterek kullanıcıları kendilerine sunulan her fırsattan yararlanmaya teşvik ettiler. Düşünebilirsin “Yazmaktan daha iyi ne var?” Pekala, aşağıdaki en iyi S-Pen hareketlerinden bazılarına bir göz atın.

 • Kamerayı açmak ve S-Pen’i uzak deklanşör olarak kullanmak için düğmeyi tıklayıp basılı tutabilirsiniz.
 • Kalemi saat yönünde veya saat yönünün tersine hareket ettirirseniz, kamerayı yakınlaştırır ve uzaklaştırır.
 • Düğmeye çift tıklayın, selfie kamera açılacaktır.
 • Galerinizdeki görüntüleri ve Spotify’daki şarkıları değiştirmek için S-Pen’i sola ve sağa hareket ettirebilirsiniz.
 • Sesi ayarlamak için yukarı veya aşağı kaydırın.
READ  Dizi

S-Pen ile el yazısı ilk düşünceniz olsa da, kameraları kullanırken bu hileli bit setini kullanmanın başka birçok yolu vardır. Bahsetmişken, kamera yazılımına entegre edilmiş birçok ipucu ve püf noktası var, o yüzden onlara bir göz atalım.

Resim: Samsung / Nightgraphy’yi Kullanma

Fotoğraf aracı

gece çekimi

Nightgraphy, birinci sınıf kamera donanımını kullanan Samsung Galaxy S22 serisindeki yeni bir özelliktir. Akıllı telefondan daha iyi fotoğraflar elde etmek istiyorsanız Galaxy S22 Ultra’nın 108 MP ana sensörü (1 inç), telefonun piyasadaki çoğu akıllı telefondan daha fazla ışık almasına olanak tanır. Olağanüstü düşük ışıkta fotoğrafçılık anlamına gelir ve ‘nitografi’ özelliğiyle Samsung, kamera uygulamasına erişerek kullanıcının işini kolaylaştırır.

Burada, büyük sensör ve yazılımın gerisini halletmesine izin verebilirsiniz. Cep telefonunu sabit tutun, kamera deklanşörü açarken geri sayım zamanlayıcısını gösterecek ve fotoğraf çekmeden önce ışığın içeri girmesine izin verecektir. Yukarıdaki sonuçlardan da görebileceğiniz gibi, resim parlak ama keskin ve az sis var. Bu, gece düşük ışık koşullarında seyahat ederken otomatik olarak gelen çok basit bir özelliktir.

otomatik çerçeveleme

Çok sayıda video konferans devam ederken, arkadaşlar ve iş arkadaşlarınızla konferans yaparken kameranın otomatik video oluşturacağını bilmek güzel. Üstelik, ne zaman biri çerçeveye girse, bireyleri yüz yüze izleyecek, daha fazla alana olan ihtiyacı fark edecek ve onu açacaktır. Bu özellik, aynı anda 10 kişiye kadar takip edebilecek kadar akıllıdır. Son olarak, birinin yüzüne tıklarsanız, o kişiye odaklanacak ve ekrana sığacak şekilde büyüyecektir.

Detay artacak

Resim: Samsung

Ayrıntılar geliştirici

Fotoğraf Modunda ekranın sağ alt köşesinde bir simge göreceksiniz. Dokunduğunuzda, görüntüyü keskinleştirirken inceliğini koruyan ayrıntı geliştirmeyi etkinleştirir. Bitkiler, küçük heykeller ve tablolar gibi güçlü dokuya sahip nesnelerde gerçekten farkı hissedeceksiniz.

Bu ayrıntılı çekimi yaptıktan sonra, S-Pen’i açabilir ve fotoğraflara filtreler uygulayabileceğiniz ve ışık dengesi, parlaklık, pozlama ve kontrast gibi ayarları düzenleyebileceğiniz Samsung Fotoğraf Düzenleyici’ye bir adım daha atlayabilirsiniz. , Öne Çıkanlar, Gölgeler, Konsantrasyon, Renk ve Sıcaklık. En önemlisi, kullanımı kolaydır çünkü neyin güzel göründüğünü anlamak için post prodüksiyon konusunda uzman bir fotoğrafçı olmanıza gerek yoktur! Ama sen … Samsung’da da var.

READ  Dizi

Samsung s22 Ultra Raw Uygulaması

Resim: Samsung Topluluğu

Ham Resimler

Samsung Galaxy S22 Ultra, kamera sensörünüzden daha fazla ayrıntı ve daha dinamik aralık yakalamanıza olanak tanıyan RAW kalitesinde fotoğraf çekebilir. Düzenleme amaçları için yüksek maliyetle sonuçlanır, profesyoneller ve profesyonel kamera becerilerini ve post prodüksiyonu denemek ve öğrenmek isteyenler için idealdir.

Galaxy S22 Ultra’da RAW formatında çekim yapmak için; Kamera uygulamasını açın, Pro-Mode’a gidin ve oradan Ayarlar’ı açın ve RAW görüntü ayarını görebileceğiniz Görüntü Formatı’na gidin. Bu, kameradan maksimum kaliteyi açar ve post prodüksiyon döneminde fotoğraflara ince ayar yapmanıza olanak tanır. Resim galerisinin içinde, RAW resimler sağ üst köşede bir ‘RAW’ göstergesi ile işaretlenmiştir, böylece nelerin transfer için hazır olduğunu bilirsiniz. Adobe Lightroom’u burada kullanmanızı öneririz. Google Play Store’da bulunabilen ve mobil cihazlarda harika fotoğraf düzenleme sunan ücretsiz bir uygulamadır.

Öğe Silgisi Son

Resim: Birçok Erkek / Ben McKim

nesne yok edici

En çok kullandığımız yazılım veya ürünün post-feature yönü nesne silgisi olmalıdır. Kamera galerisinin içinden herhangi bir resmi açın, ardından sağ alt köşedeki üç noktayı bulmadan önce ‘Düzenle’yi tıklayın ve nesne imhasına devam edin. S-Pen’i kullanarak kaldırmak istediğiniz nesnenin çevresini çizin, örn. Kişi, hayvan, trafik konisi, elektrik direği veya diğerlerinin etrafındaki ‘Temizle’yi tıklayın. Ayrıca uygun düğmeyi seçip S-Pen ile vurgulayarak gölgeler ve yansımalar için de çalışır.

Seyahat ediyor musunuz ve turistler fotoğrafınızın arka planında foto bombalama yapıyor mu, yoksa yerde herhangi bir enkaz var mı? Her ne ise, silgi temiz bir şekilde kaldıracaktır.

S22 Ultra Boyut Karşılaştırması

Resim: Samsung

Kullanıcı arayüzü

Samsung Galaxy S22 Ultra’nın kamerası ve S-Pen’i hakkında belki de bilmediğiniz tüm özellikleri size gösterdik, peki ya kullanıcı arayüzü? Buradaki oyunun amacı özelleştirmedir ve bazı küçük (ancak basit) özelliklerle birlikte, bir akıllı telefonun yapabileceğini düşündüğünüzün ve ötesine geçen ultra deneyim yaratır. Onlara bir bakalım.

READ  Brian Cashman: Yankees, Astros'un 'yasadışı ve acımasız' eylemleri nedeniyle bir dizi kuraklıkta

özelleştirme

Her şeyden önce kişiselleştirmedir ve Samsung Galaxy S22 Ultra, piyasadaki en özelleştirilebilir akıllı telefonlardan biridir. Renkli temalardan kişiselleştirilmiş iletişim videolarına (evet, videolar) ve emojilere kadar neredeyse her şeyi burada özelleştirebilirsiniz. İşte beğenebileceğimiz bazı özelleştirme ipuçları.

 • Duvar kağıdınızla eşleşen renk paleti de dahil olmak üzere temaları değiştirmek için ana ekranı sıkıştırın.
 • Videoları arama arka planı olarak ayarlayabilir ve hatta sesi zil sesi olarak kullanabilirsiniz.
 • Emojileri birleştirin ve gifleri canlandırın, evet.
 • Ekran ayarları, 1750 nit maksimum kapasiteye ulaşmak için ekstra parlaklığı değiştirmenize olanak tanır.

Diğer harika özellikler

 • Zamanlayıcıyı ayarlayın, uygulamayı kullanmadığınız zamanlarda bile ana ekranda bir açılır pencere olarak açılır, böylece onu duraklatabilirsiniz.
 • Işık yandığında kamera göstergesi sizi bilgilendirecektir, ancak gizlilik için kamerayı manuel olarak kapatabilirsiniz.
 • Ekran menüsünden manuel olarak seçilen uygulamalar için kamera kesmesini gizleyebilirsiniz.
 • ‘Pil Koruma’ sistemi, telefonun %85’ten fazla şarj olmasını önlemek için pil ömrünü uzatır.
S22 Ultra Selfie

Resim: Samsung

Samsung Galaxy S22 Ultra tam da bu

Son bir aydır Samsung Galaxy S22 Ultra kullanıyoruz ve yukarıda listelenen ipuçlarının ve püf noktalarının akıllı telefon deneyiminizi bir üst düzeye çıkaracağını garanti ediyoruz. Galaxy S22 Ultra deneyimi, güçlü bir yonga seti, tüm gün süren pil ömrü, 6.8 inç QHD + ekran ve camda lider performansa sahip IP68 suya dayanıklılık ile güçlendirilebilse de, sayıların ötesine geçerek kapsamlı bir kullanıcı deneyimine uzanıyor. Şaşırdın mı? “Bunu nasıl yaptı Allah aşkına” Her gün. Aşağıdaki bağlantıdan 1849 AUD’den başlayan Samsung Galaxy S22 Ultra’ya göz atın.

Buna bir bak

Yazar hakkında

Yazar hakkında

Gazeteci

Ben McKim

Ben, Sidney, Avustralya’da yaşıyor. Macquarie Üniversitesi’nden (2020) lisans (medya, teknoloji ve hukuk) derecesine sahiptir. Çalışmalarının dışında, son on yıldır otomotiv, teknoloji ve moda dünyalarıyla yoğun bir şekilde ilgileniyor. Modern insanı ilgilendiren her şey hakkında yazmaya devam ettiği Man of Money’de ilgi ve uzmanlığını bir gazeteciye dönüştürdü. Moda ve spor ayakkabı alanındaki gelişmiş teknoloji ve kapsamlı bilgi incelemelerini kullanarak hem yolda hem de yolda araba incelemeleri yapmak. Bir gün kendi markasına sahip olacağını umuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.