Savaş karşıtı protestocu, Ukrayna’nın işgalini kınamak için Rus devlet yayınını durdurdu

Kurul, “Savaşı durdurun. Burada yalan söyledikleri propagandalarına inanmayın” diye yazdı. İngilizce tabelanın son satırında “Ruslar savaşa karşı” yazıyor.

İnsan hakları karşıtı bir gözlemci olan OVD-Info, bu iğrenç eylemi gerçekleştiren bir kadın olan Maria Ovsyanikova’nın Rusya’nın Kanal Bir çalışanı olarak tanımlandığını söyledi. Mağazanın içeriği kesinlikle Rus hükümeti tarafından düzenlenmektedir.

Ovsyannikova’nın kimliğine sahip kadın, CNN tarafından bağımsız olarak doğrulanamadı, ancak sosyal medya profillerindeki fotoğrafları, ekranda görünen kadınla eşleşti.

Rus devlet haber ajansı TASS, OVD-Info’nun bir kaynaktan alıntı yaptığı açıklamayı doğruladı ve yargılanabileceğini söyledi.

Ovsyannikova’nın arkadaşları, OVD’ye Moskova’daki Ostankino polis karakolunda olduğunu söyledi, ancak avukatı Dmitry Zhakvadov daha sonra CNN’ye yerinin bulunamadığını söyledi.

Djokovic, “Onu şu anda bulamadık ama hâlâ arıyoruz.” dedi.

Protesto, Rusya’nın komşu Ukrayna’yı işgal etmesinden ve ülkeye zarar vermesinden yaklaşık üç hafta sonra gerçekleşti. Tetiklemek Avrupa’da Soğuk Savaş’tan bu yana yaşanan en büyük güvenlik krizi.
Uydu görüntüleri, Kiev ve Mariupol ana şehirleri de dahil olmak üzere Ukrayna genelinde Rus bombalarının yaygın şekilde imha edildiğini gösteriyor. 2500’den fazla sivil Ölüler Sadece Mariupol’da, Ukraynalı yetkililer tahmin ediyor. BM mülteci tahminlerine göre, işgal başladığından bu yana 2,8 milyondan fazla insan ülkeyi terk etti.

OVD-Info, Ovsyannikova’nın haber yayınına müdahale etmeden önce yaptığı iddia edilen şeyin bir videosunu aldı.

“Ukrayna’da şu anda olanlar bir suçtur. Rusya bir işgalcidir. Bu işgalin sorumluluğu tek ve aynı kişinin vicdanındadır. Ukraynalı ve annesi Rus.

Videoda, “Maalesef son birkaç yıldır Birinci Kanal üzerinde çalışıyorum ve Kremlin için kampanya yürütüyorum. Şimdi bunu düşünmekten çok utanıyorum” diyor. “Rus halkının zombi olmasına izin verdiğin için sana ve televizyon ekranlarından yalan söylememe izin verdiğin için bana yazıklar olsun.”

READ  Dizi

“2014’te sessiz kaldığımız için utanıyorum. Bütün bunlar başladığında, Rusya’nın 2014’te Ukrayna’yı işgal etmesi ve bunun sonucunda Kırım’ın ilhak edilmesi referansı.” Kremlin Navalny’yi zehirlediğinde biz mitinglere gitmedik. Döndü. bizi sonsuza dek sürecek ve torunlarımızdan on nesli daha yok etmeyecek. Bu kardeşlik savaşının utancı.”

“Biz Rus halkı, düşünen ve zekiyiz, bu çılgınlığı durdurmak bizim elimizdedir” diyor. “Mitinglere gidin, korkmayın! Hepimizi yerinden edemezler!”

Kesinti videoları yayınlandıktan sonra sosyal medyada hızla yayınlandı. Rusya, Channel One VK’nın profilinin canlı yayınından CNN videosu aldı.

Dakikalar içinde o canlı yayın kaldırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.