Todd Bowles, Tampa Bay Buccaneers’ın baş antrenörü olarak devraldı ve Bruce Arians’ın ön büro rolüne adım attı

TAMPA, Fla. – Ekip Çarşamba gecesi, Bruce Arians’ın üç sezonun ardından Tampa Bay Buccaneers’ın baş antrenörü olarak görevinden ayrılacağını ve organizasyonda ön ofis rolüne geçeceğini duyurdu.

Savunma koordinatörü Todd Bowles, baş antrenör olarak Arians’ın yerini alacak. Bir lig kaynağı, ESPN’den Adam Schefter’in Bucs ve Bowles ile yeni beş yıllık liderlik eğitimi sözleşmesini Çarşamba gününden önce tamamladı.

Arians, ESPN’e değişikliği emeklilik olarak görmediğini söyledi.

“Hayır, ben ön büroya gidiyorum,” dedi bir kısa mesajla. “Hala çalışıyorum.”

Aryanlar, taslak fırsatlarını değerlendirmede kilit bir rol oynadı ve ön büroya geçmek, devam etmesini sağladı. Yeni iş unvanı kıdemli bir futbol danışmanı olacak.

Hayatı boyunca birçok sağlık korkusuna rağmen, 69 yaşındaki Arians, hareketin hiçbir şekilde sağlığı tarafından tetiklenmediğini söyledi. Arians ve Buchanan, son birkaç haftadır bir veraset planı üzerinde çalışıyorlar ve Arians, takımın duyurusundan önce oyuncuları ve koçluk ekibinin üyelerini bilgilendirdi.

Arians, Buchanan tarihindeki herhangi bir antrenörün en yüksek galibiyet yüzdesi olan Tampa Bay’de üç sezonda 31-18 (.633) gitti ve 2020 sezonunun ardından takımı Super Bowl LV’de zafere taşıdı. Bucks ile beş playoff maçı kazandı; Franchise tarihindeki diğer tüm koçlarla birlikte altı galibiyet.

“Hayatımın son 50 yılının çoğunu bir futbol koçu olarak tek bir yerde geçirdim. [general manager] Jason Liszt ve ekibi, “Arians yaptığı açıklamada.” Futbolu seviyorum. İlişkileri, stratejiyi, rekabeti – her şeyi severim. Cehennem gibi bir yolculuk ama bu değişikliği yapmak için doğru zaman olduğunu biliyorum.”

Bir kaynak Pazartesi günü ESPN’e verdiği demeçte, Pauls’ün Arians’ın istifa etme ve onu terfi etme kararından haberdar edildiğini söyledi. Pauls başka bir yerde baş antrenör olarak çalışmamış olsaydı, Arians onu uzun zamandır halefi olarak görecekti. Pauls, Minnesota Vikings ve Chicago Pierce’daki boş baş antrenör pozisyonları için röportaj yaptı.

58 yaşındaki Bowles, daha önce 24-40 yaşlarındayken 2015’ten 18’e kadar New York Jets’in baş antrenörüydü. Ayrıca 2011 sezonunu 2-1 bitirmek için üç maç oynayan Miami Dolphins için geçici koç olarak görev yaptı.

Mike Caldwell, Cody Grimm ve Antoine Randall L gibi asistanların ayrılması dışında, Paul’ün varlığı, Super Bowl zaferinden sonra büyük ölçüde değişmeden kalan Bucks personelinin devam ettiğini doğruluyor.

Bowles yaptığı açıklamada, “Aileye, Jason List ve Koç Arians’a son kırk yılda bu rolü kabul etme konusunda bana güvendikleri için verdikleri destek ve rehberlik için takdir ediyorum” dedi. “Tampa ailemin evi oldu ve uzun yıllardır bu topluluğun bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bir kuruluş olarak, son yıllarda burada oluşturulan başarılı standardı sürdürmek için tüm alanlara sahibiz. 2022 sezonuna hazırlık aşamasında oyuncular, teknik ekip ve ön büro.”

Pittsburgh’dan Mike Tomlin, Washington’dan Ron Rivera, Jets’ten Robert Saleh, Houston’dan Lowe Smith ve Miami’den Mike McDonnell ile birlikte Bowles, şu anda NFL’deki altıncı azınlık baş antrenörü. Tony Dunky, Rahim Morris ve Smith ile birlikte Bucks tarihinin dördüncü siyahi koçudur.

Bucks, Rooney Kuralı’nın gerekliliklerine tabi değildir, çünkü antrenman boşlukları, kulüp için potansiyel adaylar arayan yetenek ekibinin çoğunun büyük ölçüde müsait olmadığı 1 Mart’tan sonra meydana geldi. Ayrıca, Dolandırıcılıkla Mücadele Politikası, 1 Mart’tan sonra kulüplerin sözleşmeli bir antrenörün görüşme yapmasına izin verme yükümlülüğünün olmadığını belirtir.

READ  Dizi

Çeyrekten sonra, Bucks için bu sezon dışı ikinci büyük duyuru, Arians çıkışı oldu. Tom BradyŞubat ayında kariyerinin sona erdiğini duyurdu. Yedi kez Super Bowl şampiyonu olan Brady, 40 gün sonra geri döndü ve “bitmemiş bir iş” olduğunu öne sürerek 23. sezonunda oynayacağını söyledi.

Bir kaynak ESPN’e, Arians’ın Brady’ye geri dönüşünü açıklamasından kısa bir süre sonra istifa etme kararını bildirdiğini söyledi.

Brady, Instagram gönderisinde Çarşamba gecesi, Arians’ın Tampa Bay takımı için oynama kararında kilit bir bileşen olduğunu ve “sonsuza kadar minnettar olacağını” söyledi.

Brady, “İnanılmaz bir adam ve koçsunuz, sizin için oynamak bir ayrıcalık” diye yazdı. “Sen gerçek bir NFL efsanesisin ve ligi bu kadar farklı ve kapsayıcı hale getirmek için yaptığın tüm çalışmaların öncüsüsün. Tarzını tanımlayan bazı kelimeler zeki, sert ve sadık. Yaptığımız sohbetleri her zaman hatırlayacağım. konuştuğumuz şeyler, beni iki yıl önce işe aldığında başarılmıştı.”

Arians ve Brady arasında bir bölünme olduğuna dair söylentiler ortaya çıktı, ancak Arians, bu hafta NFL sahiplerinin toplantısında NFL Network ile yaptığı röportajda bunu reddetti ve Brady’nin 2022’de başka bir yerde oynamak isteyeceği yönündeki spekülasyonları reddetti. Kişisel nedenlerle önceden planladığı medya varlığını iptal etti.

Arians, “Nereden geldiğine dair hiçbir fikrim yok” dedi. “Birinin her gün bir şey hakkında bir hikaye yazması gerekiyor. Tom ve benim iyi bir ilişkimiz var. Boş zamanlarında bile: ‘Neredesin?’ ‘İtalya’dayım.’ ‘Nasıl gidiyor?’ ‘Çocukları buraya ben getirdim.’ Biliyorsun, onu kontrol edeceğim. Çok seyahat ettiği için onu golf sahasına geri götüremem, bu yüzden ondan yeterince para kazanamıyorum. “

READ  Dizi

Geçen hafta Genel Müdür Jason Lischt, ikisi arasında sürtüşme olup olmadığı sorulduğunda, “Bunun hakkında fazla konuşmadığımıza şaşıracaksınız. Duyduğunuz, gördüğünüz ve okuduğunuz her şeye güvenemezsiniz. Her zaman olacaktır. . Personel, oyuncular ve teknik direktör arasında biraz sürtüşme var. Normal. Dediğiniz gibi sağlıklı. Bunu pek düşünmüyoruz.”

Arians, Bucks 2019’da koç olarak geri dönmeden önce 2017 sezonunun ardından Arizona Cardinals’in baş antrenörü olarak daha önce emekli olmuş olsa da, personel yardımcılarının çoğu ESPN’e yeni bir role geçtiği haberiyle şok olduğunu ve şaşırdığını söyledi.

Arians yaptığı açıklamada, “Bu sezon gerçekten kişisel dönüşüm planımı düşünmeye başladım” dedi.

“Todd Bowles ayrıldığında kazanma şansının en yüksek olduğundan emin olmak istedim” dedi. “Birçok teknik direktör başarısızlığa uğrayan durumlarda gelir ve ben bunun olmasını istemiyorum.

“Tom’un Jason ve ekibiyle birlikte geri dönme kararı, serbest oyuncu döneminde bu takımın merkezini sağlam tutmak için başka bir harika iş çıkardı, bu yüzden meşaleyi Dot’a gönderme zamanım geldi.”

Arians’ın istifa etmesiyle, 10 NFL takımı – ligin neredeyse üçte biri – bu sezon yeni bir baş antrenöre sahip olacak. Bu, bir yıldan diğerine 11 değişiklikle 2008-09’dan daha fazla eğitim değişikliğini temsil ediyor.

ESPN İstatistikleri ve Bilgileri ve Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.