Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zhelensky Çarşamba günü ABD Kongresi’ne hitap ediyor – Canlı | Amerikan Haberleri

Merhaba, canlı blog okuyucuları. Mutlu Pazartesi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin 19. gününe yaklaşırken, Kremlin, Washington’dan gelen bir mesajla yavaşlama belirtisi göstermiyor: Volodimir JelenskiBaşkan UkraynaÇarşamba günü Kongre’ye hitap edecek.

konuşmacı, Nancy PelosiVe Senato’nun çoğunluk lideri, Chuck Schumer“Kongre, ülkemiz ve dünya, Rusya’nın sebepsiz şeytani ve yasadışı savaşı karşısında olağanüstü cesaret, kararlılık ve kararlılık gösteren Ukrayna halkına hayran kalıyor.

“Ukrayna halkına büyük saygı ve hayranlık duyarak Ukrayna’da savaş şiddetlenirken, Meclis ve Senato’nun tüm üyelerini ABD Kongresi’nde sanal bir konuşma yapmaya davet ediyoruz. Volodimir Jelenski 16 Mart Çarşamba günü saat 9’da Ukrayna’da.

Demokratlar, adresin yalnızca Kongre üyelerine açık olacağını söyledi.

Bu arada Kongre, Biden yönetimine ağır bir yük bindiriyor.

Siyasi oyun kitabı Not aldı Bu sabah, milletvekilleri genellikle Beyaz Saray’ın dış politika meselelerinin sorumluluğunu üstlenmesine izin verirken, Cumhuriyetçiler ve Demokratlar Rusya’dan petrol ithalatını yasaklamak ve Rus ticaret ilişkilerini sona erdirmek için güçlerini birleştirdiler.

Şimdi Kongre, Polonya’da savaş uçakları için bastırıyor. Jelenski Küresel ortaklarına savaş uçakları şeklinde yardım göndermeleri için defalarca çağrıda bulundu. Polonyalı yetkililerin geçen hafta Ukrayna’ya aktarmaya hazır olduklarını söylediği Polonya’da Sovyet tarzı uçaklar var.

Amerika Birleşik Devletleri birkaç nedenden dolayı transferi engelliyor – hafta sonu boyunca Rusya’nın bu tür malzemeleri artırmayı düşüneceği konusunda uyaran bir NATO hava üssünden gelecekler.

Ancak Rob PortmanOhio’dan Cumhuriyetçi senatör Pazar günü Ukrayna-Polonya sınırından CNN’ye konuştu. Vladimir Putin Ayrıca yaptırımları bir “savaş eylemi” olarak nitelendirdi.

CNN
(@CNN)

“Bunu neden yapmadığımızı anlamıyorum.” @senrobportman Diyor AnaDanaBashCNN Biden yönetiminin itirazlarına rağmen Polonya ve diğer NATO müttefikleri tarafından Ukraynalılara savaş uçağı sağlanmasını destekliyor. #CNNSOTU @CNNsotu pic.twitter.com/aZ5xK1UKmL


13 Mart 2022

Bizi izlemeye devam edin.

READ  Dizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.