Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Melidopol belediye başkanının “kaçırılmasının” bir “savaş suçu” olduğunu söyledi

Rusya Ukrayna’daki saldırısını sürdürürken, dünya sağlık liderleri “Hükümet-19’da kesinlikle bir artış olacağı” konusunda uyarıyor.

Maria van Kerkov, Dünya Sağlık Örgütü’nün Govt-19 Teknoloji Lideri ile yakın tarihli bir röportaj sırasında konuşuyor. (Richard Juilliart / AFP / Getty Images)

Bölgedeki bazı aktivistler hastalığın yayıldığını çoktan gördü.

Mülteci aktivisti Köstence Tohodaru, “Gönüllülerimizden bazıları, sınırdaki veya mülteci merkezlerindeki mültecileri yönetmeye yardım ederken Devlet hastalığından muzdarip ve salgın oranı çok düşük olduğu için hem Moldova’da hem de Ukrayna’da salgın hâlâ şiddetle devam ediyor” dedi. . CNN’e verdiği demeçte, Moldova’daki kriz ve Moldova hükümetiyle yakın işbirliği içinde çalıştığını söyledi.

Our World In Data’ya göre Moldova’da Govt-19 aşılama oranı yaklaşık %29, Ukrayna’da ise %34’tür.

Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında, salgın devam ederken Rusya’nın işgalinin Kovit-19 virüsüne neden olan korona virüsünün yayılmasını etkileyebileceğini söyledi.

DSÖ’nün teknik lideri Kerkov, “Maalesef bu virüs yayılmaya devam edecek. Örgüt olarak ülkelerin çok farklı durumlarda olduğunu ve farklı zorluklarla karşı karşıya olduklarını biliyoruz. Bu krizle bağlantılı çok sayıda hareket ve mülteci var” dedi. Maria van Govit-19 üzerine. .

Van Kerkov ayrıca DSÖ’nün Govt-19 testi ve aşılarının devam etmesini sağlamak için mülteci kabul eden ülkelerle birlikte çalışacağını söyledi. 2 milyondan fazla insanın, çoğu Polonya’ya olmak üzere, savaşın parçaladığı Ukrayna’dan kaçtığı tahmin ediliyor.

Perşembe günü bir Twitter gönderisinde, DSÖ durumu “75 yılı aşkın bir süredir Avrupa’da en hızlı büyüyen mülteci krizi” olarak nitelendirdi ve “mültecilerin ihtiyaçlarını karşılamak için sağlık yetkilileriyle yakın bir şekilde çalışıyor” ve Ukrayna’nın sağlık sistemini destekliyor.

“Tabii ki, Ukrayna’da Govt-19 nüfusunda bir artış olacak, şüphesiz çünkü – test yapılmadan, tedaviye erişim olmadan aşılar kesildi ve zaten düşük bir aşı oranı var. Direktör Dr. Mike Ryan konferansta söyledi. Çarşamba günü.

Ryan, “Bu nedenle, enfeksiyona karşı savunmasız olan pek çok kişi var” dedi, ancak dünyanın mülteciler ve Govt-19 hakkında zararlı önyargıları ve klişeleri sürdürmemeye dikkat etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

READ  Sıralamak

Ryan kısmen, “Retoriğimizde çok dikkatli olmalıyız çünkü her zaman ortaya çıkıyor, bir şekilde savaşın dehşetinden kaçan insanlar yanlarında bir şeyler getirecek” dedi. “Avrupa’nın çok fazla hükümeti var, bununla ilgilenmesi gerekiyor – ve Ukraynalı mülteciler bu konudaki kadranı değiştirmeyecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.