Ukrayna-Rusya Savaşı: Son Haberler – The New York Times

KYIV, Ukrayna – Bombalanan ve kuşatılan Kiev kentinden iki film yıldızıyla görüntülü görüşme yoluyla konuştu.

Yardımcıları, Oscar gece şovu için Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin desteği için baskı yaptı. Savaşın ortasında Netflix’te kendi TV şovunu yeniden yayınladı.

Ukrayna’nın savaş zamanı lideri haline gelen aktör Başkan Volodymyr Jelensky, kamuoyunun çoğunu Batı’ya Ruslarla savaşmak için ölümcül silahlar hakkında çağrıda bulunmaya adadı: tanklar, jetler ve füzeler.

Ancak başkan olmadan önce romantik komedilerde rol alan ve stand-up gösterileri yapan Mr. Zhelensky, ünlülerin ve sanatçıların ülkesi için söz sahibi olması gerektiğini vurguladı. Rusya’dan daha iyi.

Ukrayna hükümetinin sanatçıların, müzisyenlerin ve ünlülerin desteğini kazanma çabalarında yer alan eski içişleri bakan yardımcısı Ekaterin Schulatse, “Modern bir dünyada yaşıyoruz ve yorumcuların ve ünlülerin önemli olduğunu biliyoruz” dedi. “Dünyayı şekillendirenler sadece politikacılar değil.”

Bayan. Zguladze, “Ukrayna’nın dünyanın geri kalanıyla gerçek bir dayanışması var.

Ancak Ukrayna’nın Oscar ödüllerini veren kuruluş olan Akademi’ye yaptığı çağrı, Kendi oyunuyla tanıştım.

Etkinlikten önce organizatörler savaşın kutlanacağını ve adam sayısının onurlandırılacağını söyledi, ancak Mr. Los Angeles merkezli sitcom yazarı Bryan Keith Etheridge, Jelensky’nin videoda görünmediğini söyledi. Ukrayna asıllı aktris Mila Kunis ve kocası Ashton Kutcher’ın yardımıyla, Ukrayna Hükümeti Akademisi’nin koordinasyonuna yardımcı oldu.

“Bize söylenen endişe, gösteriyi çok fazla politize etmek istememeleriydi” dedi. dedi Etheridge. “Jalensky ‘teşekkür ederim’ derse bu insanlara hatırlatacak ve milyonlarca dolar toplayacaktır. Yüzünü göstermek için harika bir platform.

borç…Angelos Tzortzinis / Agence France-Presse – Getty Images

Ukrayna’da savaş patlak verdiğinde belgeseli çeken Sean Benn, Bay. Zhelensky, videoda görünmesine izin verilmemesi durumunda Oscar’ları boykot çağrısında bulundu ve akademi Ukrayna cumhurbaşkanını görmezden gelirse kendi ödüllerini eritme sözü verdi. Ödül heykelleri altın kaplama bronzdan yapılmıştır.

READ  Dizi

Oscar yapımcıları “Ukrayna’da başı çekiyorlar, korumaya çalıştıkları Ukraynalı çocuklarla birlikte bizim için kurşun ve bomba alıyorlar, bence bu insanların her biri, o kadar. Bu karar, en müstehcen an olurdu. Hollywood’un tarihi,” Bay Ben bir röportajda CNN’ye söyledi.

Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında konuşan yapımcılar, savaşın sayısını hatırlamayı düşündüklerini söylediler, ancak Mr. Ayrıca Zhelensky’nin video görüntülerini garanti etmediklerini söylediler.

Oscar yapımcısı Will Packer Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, “Dünyanın neresinde olduğumuzu nasıl kabul ettiğimiz konusunda çok dikkatli olacağız,” dedi.

borç…Ruth Fremson / The New York Times

Festivalin sunucularından biri de komedyen Wanda Sykes, Mr. “Şimdi meşgul değil mi?”

Bay. Zhelensky şovda görünmedi. Hanım. Reba McEntire, Kunis’in filminden “Four Good Days” şarkısını başlatmak için televizyona çıktığında, Ms. Kunis savaştan bahsetti.

Gösteriyi Bayan McEntire’a aktarmadan önce, Ms. Kunis, “Son küresel olaylar çoğumuzu depresyona soktu” dedi.

Kunis, “Ancak, böyle bir felaketle karşı karşıya kalanların gücüne ve itibarına baktığınızda, dirençlerinden etkilenmemek elde değil” dedi. “Hayal edilemez bir karanlıkta savaşmaya devam edecek gücü bulanlardan kimse korkmaz.”

Bayan McEntire’ın performansından sonra siyah bir arka plan üzerinde üç ekran altın metin görüntülendi ve izleyicileri insani yardım çabalarına bağış yapmaya davet etti.

Raporda, “Film, çatışma zamanlarında insanlığımızı ifade etmenin önemli bir yolu olsa da, Ukrayna’daki milyonlarca ailenin gıda, ilaç, temiz su ve acil servislere ihtiyacı olduğu doğru” dedi. “Kaynaklar kıt ve biz – toplu olarak ve küresel topluluk olarak – daha fazlasını yapabiliriz.”

Bay. Zhelensky’nin yardımcıları, savaşta ünlülerin desteğinin değeri Ukrayna’da evrensel olarak tanınmadığından, Batı’da halk desteği kazanmanın herhangi bir yolunu arayarak etkinlik sırasında herhangi bir biçimde destek almakta ısrar ettiler.

READ  Dizi

Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Güvenlik Konseyi eski sekreteri Oleksandr Daniluk, “Sonuçta sahada olanlar önemli” dedi. “Herkes elinden geleni yapar. Gelensky’nin bir konuşması daha fark yaratır mı bilmiyorum. Ancak yeni başlayanlar için bunu yapmak istemek daha iyidir. Herkes mümkün olan her şekilde yardım etmek ister.

Ancak Ukrayna ordusu için savaş uçakları, tanklar veya füzeler gibi, “sonunda kararlara ihtiyacınız var” dedi Bay Bay. dedi Daniel.

Bay. Zelensky, başta silah tedarikçileri olmak üzere tüm cephelerde geniş bir kitleyi savaşta Ukrayna’yı desteklemenin ahlaki zorunluluğunu iletmeye çağırdı.

borç…Charabeth Mani / The New York Times

Başkanın genelkurmay başkanının danışmanı Sergei Leshchenko bir röportajda, “Genel olarak, Zhelensky Hollywood’dan gelen haberleri gerçekten takip ediyor ve destek fırsatları arıyor.” Dedi.

Ukraynalı mülteciler ve insani yardım için 35 milyon dolar topladıkları için çifte teşekkür eden Mr. Kutcher ve Mrs. Bay Kunis ile Bay. Zelensky Kyiv’den görüntülü konuşmanın ardından, bir hafta önce Oscar’lar sırasında Ukrayna’yı destekleme yolculuğu başladı. GoFundMe kampanyası, Sn. dedi Leshchenko.

Bayan Kunis en son “Yuba County’de Son Dakika Haberleri”nde rol aldı ve “Lucky Girl Alive” filmini Netflix üzerinden yayınlamayı planlıyor.

Bir bağış toplama çağrısında, “Ukraynalılar gururlu ve cesur ve ihtiyaç duyduklarında yardımımızı hak ediyorlar” diye yazdı. “Ukrayna’ya ve insanlığa yapılan bu haksız saldırı felakettir ve Ukrayna halkının desteğimize ihtiyacı vardır.”

Görüntülü görüşmenin ardından Sn. Zhelensky’nin yardımcıları Oscar’larda son dakika yeri arıyorlardı.

Bay. Zhelensky siyasette her zaman keskin bir figür ve hikaye anlatıcılığına sahipti. Bu ayın başlarında, protestolar için televizyonda tekrarlanan çağrıların farkında olduğunu ve kuşatma altındaki başkentte varlığının devam etmesinin onu birçok ülkede bir cesaret sembolü yaptığını söyledi.

READ  AB, yeni umutsuz kuralları genişleterek Big Tech'i hedefliyor
borç…The New York Times için Lincy Atario

Oscar’lar, doğal olarak hükümetinin insani yardım talebine uyuyor, çünkü üst düzey yardımcılarının çoğu aynı zamanda film endüstrisinde de kıdemliler.

Başkanlık yönetiminin başındaki Andrei Yermak, medya avukatı ve film yapımcısıydı. İç İstihbarat Teşkilatı başkanı Ivan Paganov, Quartel 95 Studios’un yöneticisiydi. Önde gelen bir başkanlık danışmanı olan Sergei Schaefer, senarist ve yapımcıydı ve başlıca kredileri arasında başarılı romantik komedi filmi “Eight First Dates” ve televizyon dizisi “The In-Laws” yer alıyor.

Ukrayna Devlet Başkanı olmadan önce Sn. Zhelensky, bu ay Netflix’te yayınlanan kendi televizyon dizisi “Halkın Hizmetkarı”nda başkan olarak rol aldı. Yolsuzlukla mücadele ettikten sonra, bir öğretmenin karakteri cumhurbaşkanlığına sürüldü ve öğrencileri tarafından çekilen video viral oldu.

Habere Kiev’den Maria Varenikova ve New York’tan Matt Stevens katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.