Video, Rus kuvvetlerinin Çernobil yakınlarındaki düşük radyasyonlu bir bölgede hendek kazdığını gösteriyor

İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Tross, Çarşamba günü Brüksel’de NATO dışişleri bakanlarıyla düzenlediği akşam yemeğinde, akşam yemeğinden önce yayınlanan bir açıklamaya göre, “Rusya ile angajman yaşı bitti” dedi.

Truss, yorumlarında NATO’daki meslektaşlarına “NATO-Rusya kuruluş yasasının öldüğünü ve Rusya ile ilişkilerde modası geçmiş yaklaşımı terk etmenin zamanının geldiğini” söyledi.

1997’de imzalanan yasa, orijinal belgede “NATO ve Rusya’nın birbirini düşman olarak görmediğini” belirtiyor.

“Rusya ile angajman dönemi bitti. Avrupa’da güvenliğe durgunluk, güvenlik ve önleme dayalı yeni bir yaklaşıma ihtiyacımız var, “dedi Truss.

NATO toplantısı: Truss’un yorumları, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini görüşmek üzere Brüksel’deki NATO dışişleri bakanlarının toplantısı sırasında geldi.

CNN’e gönderilen bir rapora göre Truss, NATO’nun ittifakın doğu sınırında “güvenlik boşluklarına” izin veremeyeceğini ve Gürcistan, Moldova gibi “Rus etkisi ağına yakalanmış” ülkelere desteği “yeniden gözden geçirmesi” gerektiğini vurguladı. , İsveç ve Finlandiya.

Dışişleri bakanı ortaklarını “Putin’in yenilgisini sağlamak için hızlı ve kararlı bir şekilde …” Ukrayna’ya yönelik yaptırımları sıkılaştırmaya çağırdı.

The Telegraph’ta Çarşamba günü yayınlanan bir versiyona göre Truss, Rus bankalarına daha fazla yaptırım uygulamak için G7 meslektaşlarıyla birlikte çalıştığını söyledi. Makalede Truss, NATO’nun artan harcamalarını ve Doğu Avrupa’daki varlığını savundu.

“NATO’nun küresel güvenliğin ön saflarında yer alması için cesur olması gerekir. Koalisyonun ilk komutanı olan Başkan Eisenhower şunları söyledi:” Tarih uzun zamandır zayıfların veya gözdağının özgürlüğüne inanmadı, “diyor dışişleri bakanı.

READ  Sıralamak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.