Video, Rus kuvvetlerinin Çernobil yakınlarındaki düşük radyasyonlu bir bölgede hendek kazdığını gösteriyor

Rus kuvvetleri Ukrayna’daki saldırılarını yoğunlaştırırken, Avrupa büyükelçileri bugün Avrupa Komisyonu’nun Rusya’ya karşı yeni yaptırımlar önerisini görüşmek üzere Brüksel’de bir araya geldi.

Bir AB kaynağına göre, bu paketi çok hızlı bir şekilde kabul etmek için bir anlaşma var, ancak kaynağın “çok yoğun bir paket olduğu için normal” olduğunu söylediği birçok teknik soru var.

Bu arada ABD de açıkladı. Yeni bir engel turu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yetişkin kızlarını ve büyük Rus finans kurumlarını hedef almak da dahil.

Ukrayna’da sivil kayıplar artmaya devam ediyor.

Şimdi okuyorsanız, bugün bilmeniz gerekenler:

Sivil kayıplarBirleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği’ne göre, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin başlangıcından bu yana en az 1.563 sivil öldürüldü.

BM’nin Çarşamba günü yayınladığı son rapora göre, Ukrayna’da şimdiye kadar 3.776 sivil öldürüldü: 1.563 kişi öldü ve 2.213 kişi yaralandı.

Kiev şehir yönetimi Çarşamba günü doğrulanmış bir telgraf sayfasında yaptığı açıklamada, Rus işgalinin başlamasından bu yana Kiev’de dördü çocuk en az 89 kişinin öldüğünü ve 167 evin hasar gördüğünü yazdı. Savaşta 20’si çocuk 398 kişi daha yaralandı.

24 Şubat’tan bu yana Rus birlikleri, Kiev’de 44 okul, 11 idari bina, 26 anaokulu ve bir yetimhaneye zarar verdi.

Yönetim, sakinlerini bilincini kaybetmemeye ve rüzgar alarmlarının ilk belirtilerinde sığınmaya çağırdı.

Yerde: Severodonetsk şehri yoğun bombardıman altında, Luhansk bölgesinin askeri yönetim başkanı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, şehirde 10 yüksek binanın yandığını söyledi.

Bölge valisi Sergei Haidai Telegram’a verdiği demeçte, “Ruslar Chevroletonetsk’e ateş açtı – 10 yüksek bina yanıyor” dedi. Yaralılarla ilgili bilgiler netleştiriliyor.

Haidoi, bombardımanın herhangi bir stratejik veya askeri tesisi vurmamasına rağmen, Lyciansk’ta bir fabrika atölyesini ve Rubisne’de bir evi vurduğunu söyledi.

READ  Sıralamak

Haidai, Rus kuvvetlerinin Luhansk bölgesindeki şehir ve köylere önceki geceye göre toplam 81 kat daha fazla saldırdığını da sözlerine ekledi.

Üst düzey bir ABD savunma yetkilisine göre ABD, Rus kuvvetlerinin “Belarus ve Rusya’yı yeniden birleştirmek ve yeniden düzenlemek” için Kiev ve Çernihiv yakınlarındaki bölgelerden tamamen çekildiğini tahmin ediyor.

Yetkili, kentin izolasyonuna rağmen Rusya’nın Mariupol’u henüz “korumadığını” söyledi.

Yetkili, Rusya’nın Ukrayna’nın işgalinden bu yana 1.450’den fazla füze fırlattığını söyledi.

NATO lideri, Ukrayna’daki çatışmanın “uzun bir süre” devam edeceğini tahmin ediyor.: Rusya şu anda saldırılarını doğu Ukrayna’ya yoğunlaştırıyor olsa da, Genel Sekreter Jens Stoltenberg Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Putin’in tüm NATO ülkesini kontrol etme niyetinde “bir değişiklik” belirtisi olmadığını söyledi.

NATO dışişleri bakanlarının Brüksel’deki toplantısı öncesinde gazetecilere konuşan Stoltenberg, Ukrayna’daki savaşın yıllarca sürebileceği konusunda uyardı.

“Başkan Putin’in tüm Ukrayna’yı kontrol etme ve uluslararası düzeni yeniden yazma hırsını değiştirdiğine dair bir işaret görmüyoruz, bu yüzden uzun mesafe için hazırlıklı olmalıyız” dedi. “Gerçekçi olmalıyız ve bunun uzun bir süre, hatta aylar hatta yıllar sürebileceğini anlamalıyız.”

NATO dışişleri bakanları, Ukrayna’ya artan desteği görüşmek üzere Çarşamba ve Perşembe günleri bir araya gelecek.

engeller: Rusya ve Putin ABD ekonomik baskıyı artırmak için ek adımlar atmaya devam ediyor Ukrayna’nın Pucha kentinden korkunç görüntülerDuyurular Yeni engeller Çarşamba günü Rus finans kurumlarında ve Putin’in yetişkin kızları ve dışişleri bakanının eşi ve kızı da dahil olmak üzere bazı diğer kurumlarda.

Üst düzey bir yönetici gazetecilere verdiği demeçte, “Bugün Rusya’nın en büyük finans kurumu Sberbank ve onun en büyük özel bankası Alpha Bank’a tam bir yasak getirerek finansal şoku dramatik bir şekilde daha da kötüleştiriyoruz” dedi.

Yetkili, Sberbank’ın Rusya’nın toplam bankacılık sektörü varlıklarının yaklaşık üçte birine sahip olduğunu ve ABD’nin şu anda “Rus bankacılık sektörünün üçte ikisinden fazlasını tamamen bloke ettiğini” söyledi.

READ  Sıralamak

İkincisi, üst düzey yetkili, “G7 ve AB ile birlikte, Rusya’da yeni yatırım yasağını ilan ediyoruz” dedi. ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanan bir icra emri ile uygulanacak.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD’nin Rusya’nın G20 zirvelerine katılmayacağını söyledi.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ne konuşan Yellen, bu pozisyonu yönetim kurulundaki diğer maliye bakanlarına açıkça belirttiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.