Will Smith, Oscar dahil akademi etkinliklerinden 10 yıl men cezası aldı.

Akademi Başkanı David Rubin ve CEO, “8 Nisan 2022’den itibaren 10 yıl boyunca Kurul, Bay Smith’in Akademi Ödülleri de dahil olmak üzere herhangi bir akademi etkinliğine veya etkinliğine katılmasına izin verilmeyeceğine ancak şahsen, şahsen veya pratikte katılmasına izin verilmeyeceğine karar verdi.” Dan Hudson Cuma günü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Karar, Los Angeles’taki valilerin daha önceki bir yönetim kurulu toplantısında alındı. Başlangıçta 18 Nisan’da yapılması planlanan toplantı, Smith’in açıklamasının ardından hızlandırıldı. istifa Geçen hafta akademiden.

Smith, önümüzdeki on yıl boyunca Oscar’lardan men edilmesiyle ilgili kısa ve öz bir açıklama yaptı.

Oyuncu CNN’e yaptığı açıklamada, “Akademinin kararını kabul ediyor ve saygı duyuyorum” dedi.

CNN yorum için Rock’ın temsilcilerine yaklaştı

Bir ekip üyesi CNN’e verdiği demeçte, kararın platformunu tokatlamanın sonuçlarının ne olması gerektiğine dair “tonlarca tartışma” sonrasında verildiğini söyledi.

Akademi’nin mektubunda şu ifadeler yer aldı: “Geçen yıl 94. Akademi Ödülleri, topluluğumuzda inanılmaz işler yapmış birçok insanın bir kutlamasıydı; ancak bu anlar, Bay Smith’in sahnede sergilediği kabul edilemez ve zararlı davranışlar tarafından gizlendi.”

Mektupta, “Yayınımız sırasında odanın durumu hakkında yeterince konuşmadık” denildi. “Bunun için üzgünüz. Dünyanın her yerindeki misafirlerimize, ziyaretçilerimize ve akademi ailemize örnek olmak bizim için bir fırsattı ve daha önce hiç olmadığı kadar hazır değiliz.”

İktidar partisi AIADMK’dir. Önceki rapor Sadece olanın olmasını istediler.”Zamanında halledilir.“Smith’in istifası, artık akademinin oylama organının bir parçası olmadığı anlamına geliyor, ancak bilgili bir kaynak CNN’ye daha önce bunun onun gelecekte Oscar’a aday gösterilmesini engellemeyeceğini söyledi.

Ne oldu, sonra ne geldi

Oyuncu, Rock’ın Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’i kısa saç kesimi nedeniyle alay konusu olmasının ardından 27 Mart’taki Akademi Ödülleri töreninde sahnedeyken Rock’a saldırdı.

READ  Dizi

Pinkett Smith, alopesi nedeniyle saç dökülmesi yaşadı.

Rock, olay hakkında kamuoyunda derin bir konuşma yapmadı.

Olaydan birkaç gün sonra kaya ortaya çıktı. Bir komedi gösterisi Boston’daki “Ego Ölüm Turu”nun bir parçası olarak, “Olanlarla hiçbir ilgim yok, bu yüzden bana sorarsanız, bu haftasonundan önce yazdığım tüm şovdu. Hala olanları uyguluyorum, bu yüzden bir noktada bunun hakkında konuşacağım, “Ciddi ve eğlenceli olacak ama şimdi size bazı fıkralar anlatacağım.”
halka açık olarak Smith özür diledi Olaydan sonraki günü sosyal medya üzerinden sallamak.
Smith ayrıca ertesi sabah programın yapımcısı Will Packer’a özür dilemek ve utandığını ifade etmek için yaklaştı. “Günaydın Amerika” dedi.

“GMA” ile yaptığı röportajda Packer, Los Angeles polis memurlarının Smith’i pil için tutuklamaya hazır olduklarını, ancak Rock istemediğini söyledi.

Akademi mektubunda, “Olağanüstü koşullar altında huzurunu koruduğu için Bay Rock’a derinden teşekkür ediyorum.”

Mektup, “Will Smith’in davranışına cevaben bugün attığımız adım, sanatçılarımızın ve konuklarımızın güvenliğini koruma ve akademiye olan güveni yeniden sağlama yönünde daha büyük bir hedefe doğru bir adımdır.” “Bunun, dahil olan ve etkilenen herkes için bir iyileşme ve iyileşme dönemi başlatacağını umuyoruz.”

CNN’den Brian Stelter, Jason Gravrick ve Cherie Mosberg rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.