Yargıtay, Trump dönemi çevre düzenlemesini güncelliyor

Yirmi eyalet ve Columbia Bölgesi, çevreci gruplarla birlikte, federal yasalara aykırı olduğunu söyleyerek düzenlemeye itiraz etti. Başkan Biden göreve başladıktan sonra, Çevre Koruma Ajansı kuralı yeniden gözden geçireceğini söyledi ve ajanstan zorluklara başkanlık eden üç yargıcı iade etmesini istedi.

Bununla birlikte, EPA’nın hakimlerden yeni bir düzenleme üzerinde çalışırken yönetmeliği boşaltmalarını istemediği belirtilmelidir. Güney Carolina ve Pennsylvania’daki iki yargıç, ajansın istediğini yaptı.

Ancak Yargıç William H. alsubSan Francisco’daki Federal Bölge Mahkemesinden, Kuralı boşalttı. Hareket, “makul karar verme eksikliği ve kuralın belgelenmesinde bariz hatalar, kuralın temiz su yasasının yapısı ve amacı ile çeliştiğinin işaretleri” ve “EPA” gerçeğiyle haklı çıktı. Aynı kuralı kabul edip etmeyeceğinin sinyalini verdi.

ABD Dokuzuncu Daire Temyiz Mahkemesi, Yargıç Alsup’un kararını bozmayı reddetmesinin ardından San Francisco’ya taşındı ve temyiz, Louisiana ve diğer Cumhuriyetçi devletlerin yanı sıra endüstri gruplarıyla birlikte bir dilekçe sunarak ilerledi. acil başvuru Yargıtay’dan bu yasayı güncellemesini rica ediyorum. Yargıç Alsub’un idari prosedürleri dikkate almadan veya düzenlemenin yasa dışı olduğunu tespit etmeden hareket ettiğini söylediler.

EPA adına yazma, Elizabeth b. ABD Başsavcısı Priloger, Yüksek Mahkemeyi acil başvuruyu reddetmeye çağırdı. Yargıç Alsub’un kararının yarım asırdır yürürlükte olan eski düzeni geri getirdiğini yazdı. 2020 düzenlemesinin, gelecek yıla kadar büyük ölçüde değiştirileceğini söyledi.

Bayan Preloger’ın özeti önemli bir teklif içeriyor. “Federal sanıklar, Bölge Mahkemesinin, önce Kural 2020’nin geçerli olup olmadığını belirlemeden, Kural 2020’yi boşaltma yetkisi olmadığı konusunda başvuranlarla hemfikirdir” diye yazdı. Ancak bunun kararını engellemek için yeterli bir neden olmadığını söyledi.

Yargıç Kagan, çürütmesinde mahkeme kararının bir soruna çözüm olduğunu yazdı.

“Uzlaşma talebi basit iddialara dayanıyor – devletlerin şu anda ne yapmak istemediğine dair mevcut kanıtlarla desteklenmeyen spekülasyonlar” diye yazdı. “Başvuru, boşalan kuralın yürürlüğe girmesinden 50 yıl önce var olan, yeniden oluşturulmuş düzenleyici rejimin doğru şekilde uygulanmasının, herhangi bir devletin ihlal etmesi durumunda (ancak gerçekleşemeyebilir) karşı çıkamayacağını gösteremedi.”

READ  Dizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.