Yatırımcılara göre yargıç, Musk’ın Tesla’yı gizli tutma konusundaki tweetinin yanlış olduğuna karar verdi.

SAN FRANCISCO, 16 Nisan (Reuters) – Bir federal yargıç Tesla lehinde karar verdi. (TSLA.O) Tesla yatırımcıları tarafından milyoner aleyhine açılan davalara göre, CEO Elon Musk’ın şirketi özel olarak almak için fon aldığını iddia eden 2018 tweet’leri yanlış.

Mahkeme 1 Nisan’da Muskin’in 2018 tweet’lerinin “yanıltıcı ve yanıltıcı” olduğuna karar verdi. Mahkeme, “sorumsuzca ifadelerin yalan olduğunun farkında olduğunu belirtti” dedi.

ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Edward Chen, elektrikli otomobil üreticisinin yatırımcısı tarafından Cuma günü sunulan bir dilekçede, 2018 tweet’lerinin “çelişkili ve yanıltıcı hikayesini yayınlamasını engellemesini” istedi.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Perşembe günü Musk, Tesla’yı 2018’de özel olarak almak için gerçekten fon aldığını söyledi. Ajans, ifadelerin yanlış olduğunu tespit etti ve ABD menkul kıymetler makamlarıyla para cezasını ödemesi ve tweet’lerini yayınlamadan önce bir avukat tarafından onaylanması gerektiği konusunda anlaştı. daha fazla oku

O 1 Nisan kararı mahkeme belgesinde yer almıyor.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Brandenburg Premier Dietmar Woidke ve Elon Musk, 22 Mart 2022’de Almanya’nın Gruenheide kentindeki yeni Tesla Gigafactory’nin açılış törenine katıldı. Patrick Pleul aracılığıyla / Havuz REUTERS

Mayıs ayındaki jüri duruşmasının merkezinde, yatırımcıların tweet’ler aracılığıyla tazminat aradığı konular olacak.

Musk, “ününü ve servetini kamuoyunu kendi lehine çevirmek için kullandığını ve mahkeme salonundaki yenilgisinden sonra basına savaş açtığını” iddia etti.

Musk’ın son yorumlarının potansiyel jüri üyelerinin kafasını karıştırma ve tahkim mahkemesinin Musk’a ödenecek tazminat miktarına ilişkin kararına karşı ayrımcılık yapma riski taşıdığını söyledi.

Musk, ajansı soruşturmalar yoluyla onu taciz etmekle suçlayarak SEC ile olan anlaşmasını feshetmeye çalışıyor.

Musk ve Tesla’nın avukatı Alex Spro Cumartesi günü, Musk’ın Tesla’yı 2018’de özel olarak almayı düşündüğünün ve hareketin finanse edildiğinin doğru olduğunu yineledi. “Yaklaşık yarım on yıl sonra geriye kalan, rastgele davacıların avukatlarının para kazanmaya çalışması ve diğerleri için, hepsi de ifade özgürlüğüne zarar veren bu gerçeğin ortaya çıkmasını önlemek” dedi.

READ  Dizi

Bu durumda, Re Tesla Inc Securities Litigation, ABD Bölge Mahkemesi, Kuzey Kaliforniya Bölgesi, no. 18-04865.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Hyunjoo Jin tarafından bildirildi; Cynthia Asterman Kurgu

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.